Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Érintsd meg a jövőt!

"A Microsoft az operációs rendszer fejlesztését egészen új irányba terelte, így a fő szempont az érintésre érzékeny kijelzőkhöz megfelelő, kényelmes vezérlési forma kialakítása volt. Ez az elképzelés már önmagában is radikális módosítást jelzett előre, melyet végül a vállalat a Modern UI, azaz a modern felhasználói felület segítségével oldott meg. A korábban Metro felületnek hívott felhasználói interfész kiváltja az előző Windows operációs rendszerek Start menüjét, ami a hagyományőrző PC-s rétegnek még nem tetszik, de a változás szükségszerű volt.." - írja a prohardver.hu

A teljes cikk olvasásához kattints ide!

0 Tovább

A Windows története: IV. Windows 3.0–Windows NT – Hangsúly a grafikán

Tíz részes sorozatunkban feldolgozzuk a Windows történetét!

1990–1994: Windows 3.0–Windows NT – Hangsúly a grafikán

  • Első, széles körben használt változat.
  • 1990. május 22-én a Microsoft jelentette be a Windows 3.0 megjelenését, amit a Windows 3.1 1992-ben követett. A két termék két év alatt 10 millió példányban fogyott, ezzel a Windows vált a legelterjedtebb operációs rendszerré.
  • Ez a 16-bites operációs rendszer tette lehetővé a multitasking alkalmazását – egy olyan környezetben, ahol a felhasználók nem voltak ehhez hozzászokva.
  • A 3.0-ás változat továbbfejlesztett 16 színű grafikát és jobb teljesítményt nyújtott, miközben máraz Intel 386-as processzort is támogatta. Ebben a változatban kapott helyet a Programkezelő, a Fájlkezelő és a Nyomtatásvezérlő.
  • A Windows 3.0 további népszerűsége az új Windows szoftverfejlesztő készlet (Software Development Kit; SDK) megjelenésének is köszönhető, amely segített a szoftverfejlesztőknek abban, hogy ne kelljen az eszközillesztők, azaz a driverek megírásával több időt tölteniük, mint magával az alkalmazással.
  • Védett üzemmódjának (protected mode) köszönhetően képes volt több megabájt memória megcímzésére – abban az időben az Intel 8086 processzorcsaládba tartozó chipek csak 640 kilobájtot engedélyeztek alap üzemmódban – virtuális memóriakezelő szoftver nélkül. Az ebben az időben számítógépekkel foglalkozó felhasználók jól emlékezhetnek az operációs rendszer induló képernyőjére.
  • A Windows szoftvert hatalmas dobozban sorakozó floppy-lemezekről kell telepíteni, és súlyos felhasználói kézikönyv járt mellé.
  • A Windows egyre több munkahelyen és otthonban jelent meg, és már tartalmazta a mai napig oly népszerű Pasziánsz, Fekete Macska és Aknakereső játékokat.
  • A Windows NT
  • A Windows NT 1993. július 27-én jelent meg
  • A Windows 3.1-el ellentétben a Windows NT 3.1 egy 32 bites operációs rendszer. Ez stratégiai fontosságú üzleti platformmá teszi, mivel lehetőség van rajta mérnöki és tudományos programok futtatására is. 

 

(Előző rész - Következő rész)

0 Tovább

Tegyük tisztába az alapokat! :)

A Wikipédia magyar nyelvű szócikke így indul: "A Windows 8 a Microsoft Windows-termékcsaládjának tagja, melyet személyi számítógépeken éstáblagépeken való használatra egyaránt fejlesztettek. A kiskereskedelmi kiadás 2012 október 26-án jelent meg, három évvel elődje, a Windows 7 után."

A folytatást ide kattintva olvashatod!

0 Tovább

Négymillió..

"A pénteki premier óta eltelt néhány nap alatt világszerte négymillióan vásároltak Windows 8-frissítést - jelentette be Steve Ballmer, a cég elnök-vezérigazgatója a cég Seattle-i sajtóeseményén."

A teljes origo-cikket itt olvashatod!

Még egy kiemelés a cikkből, tőlünk, mert volt már ilyen kérdés itt a blogon korábban: "..az előző Windowsokról való frissítés itthon kilencezer forintba kerül, aki pedig idén június után vásárolt windowsos PC-t, feleennyiért állhat át rá."

0 Tovább

Érdemes átállni Windows 8-ra?

Az origo összegyűjtött jópár pro és kontra érvet a Windows 8-ra történő átállás mellett - és ellen. Szerintük is gyorsabb, biztonságosabb, stabilabb és védettebb lett az új Windows .. az ellenérveket meg mindenki olvassa el magának :)

A teljes cikket ide kattintva olvashatod!

0 Tovább

microsoft

blogavatar

A Windows 8 megérkezett! Ismerkedj meg vele!

Utolsó kommentek