Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Hogyan kezeljük egyszerre a Twittert és a Facebookot Windows 8 alatt?

Ma az emberek már többet töltenek a közösségi hálón az ismerkedéssel és a kapcsolattartással, mint amennyit valójában találkoznak egymással." - írja a techcorner.hu cikke. 

A teljes cikket a FlipToast-ról ide kattintva olvashatjátok!

0 Tovább

12 Surface karácsonyra?

Angolul olvasható a TechCrunch írása arról, hogy az egyik legismertebb amerikai műsorvezető, Oprah Winfrey karácsonyra már vásárolt 12 darab Surface-t .. persze ajándékba.

A twitter alkalmazás pedig már készül .. :)

Kattints a teljes cikkért!

0 Tovább

A Windows története: X. A Windows 8 paradigmaváltása

Tíz részes sorozatunkban feldolgozzuk a Windows történetét!

2012-től: A Windows 8 paradigmaváltása

  • A Windows 8 tervezése még annak elődje, a Windows 7 megjelenése előtt megkezdődött, ám első debütálását, az úgynevezett Developer Preview-t – fejlesztői előzetest – csak 2011. szeptember 13-án, a Build konferencián ismerhette meg a szélesebb közönség.
  
  • A fejlesztés következő nagy állomása a 2012. február 29-én megjelent Consumer Preview – azaz a felhasználói előzetes – volt, amelynek kódjában a fejlesztői előzeteshez képest a Microsoft szoftvermérnökei több mint 100 ezer változtatást végeztek.
  
  • A Windows 8 előzeteseit (azaz a fejlesztői, felhasználói és az idén május 31-én megjelent kiadási előzetest) minden korábbi Windows változatnál sűrűbben és mélyebben tesztelte a közönség: a szoftvercég adatai szerint világszerte 16 millió PC vett részt a programban.
  
  • A modern felhasználói és vállalati elvárásokat egyaránt, együttesen szem előtt tartva teljesen megújul a szoftverplatform, amihez kapcsolódóan mind a Microsoft, mind partnerei új szolgáltatásokat és informatikai eszközöket tesznek elérhetővé.
  
  • A Windows 8 nagy előrelépés az ultrahordozható számítógépek, táblagépek, érintőképernyők, alkalmazások, játékok és kiegészítők terén, miközben továbbra is biztosítja a már meglévő hardverekkel és szoftverekel a kompatibilitást, valamint a Microsoft platform hatékony központi felügyeletének eszközeit az informatika számára.
  
  • Az új Windows alapvető jelentősége abban van, hogy egy operációs rendszerben ad választ az ultrahordozhatóságra, az érintéses használatra, és egyúttal benne van a megszokott Windows desktop, amin az eddig használt alkalmazások továbbra is használhatók. Nincs még egy operációs rendszer család, amely az asztali gépen, notebookon, táblagépen és mobiltelefonon ugyanazt a rendszert nyújtaná felhasználóinak, fejlesztőinek és üzemeltetőinek.
  
  • A Windows 8 a Windows 7 gépigényével megelégszik, és a javított memória és folyamatkezelésnek hála gyorsabbnak tűnik a legtöbb felhasználó számára; így a meglévő Windows 7-es géppark is jó kiindulás az új verzió bevezetéséhez.
  
  • A Windows 8 szakít a régi reflexekkel. A Windows 8 nem egyszerűen új operációs rendszer, hanem olyan eszközrendszer, amely egy új korszak kezdetét jelöli az ICT-világban, így a Microsoft újjászületésének is egyik legfontosabb terméke. Úgy tervezték, hogy a lehető legtöbbet hozza ki a felhőből, és kiteljesítse az internetben rejlő lehetőségeket. Erre jó példa, hogy a felhasználók Microsoft-fiókjukkal bármely Windows 8-al felszerelt eszközre bejelentkezve a saját jól megszokott alkalmazásaikat, beállításaikat, levelezésüket érhetik el, azaz egyetlen pillanat „megidézheti” a saját gépét bárhol, bármilyen platformra. Ráadásul a Windows 8 az alkalmazások gazdag világát hozza el az számítógépekre, átjárást biztosítva minden személyes elektronikus eszköz – az okostelefon, a táblagép, a notebook és az asztali PC – között. Az átjárás, a kapcsolat azonban nemcsak a különféle eszközök, hanem a felhasználók, közösségek között is minden korábbinál egyszerűbb. Így lesz a PC-ből, amelyet valaha a személyes kapcsolatok lerombolásával „vádoltak” afféle social computer, vagyis közösségi számítógép: szoros és nagyon is személyes kapocs a felhasználó, és a számára fontos közösségek között. 

 

(Vége .. egyelőre :)

0 Tovább

A Windows története: IX. WINDOWS 7

Tíz részes sorozatunkban feldolgozzuk a Windows történetét!

WINDOWS 7:

  • A Windows 7 2009 októberében jelent meg,kevesebb mint három évvel a Windows Vista után.
  • A Windows 7 rendszer bétatesztjében körülbelül 8 millióan vettek részt világszerte.
  • A 2000-es évek végére megérkezett a vezeték nélküli világ. A laptopok eladása már felülmúlta az asztali számítógépekét, és a felhasználók gyakran kapcsolódtak kávézókból és egyéb nyilvános helyekről az internetre.
  • A Windows 7 számos szolgáltatást kínál, többek között új lehetőségeket az ablakok kezelésére: ilyenek a Snap, a betekintés és a Shake szolgáltatások. A Windows Touch ebben a verzióban mutatkozott be – a felhasználók immár érintésekkel is böngészhettek az interneten, lapozgathattak a fényképek között, vagy megnyithattak fájlokat és mappákat. Lehetővé vált zenék, videók és fényképek adatfolyamként való továbbítása a számítógépről egy hangrendszerre vagy televízióra.
  • 2010 őszén minden másodpercben hét darabot adtak el a Windows 7-ből, így ez lett minden idők legkelendőbb operációs rendszere.
  • A Windows 7-et nem forradalmi újításnak, hanem a Vista továbbfejlesztésének szánták.
  • A Windows 7 számos új funkcióval lett gazdagabb, úgy, mint az érintés-, a beszéd- és a kézírás-felismerés, a virtuális merevlemezek kezelése és a több processzormagos gépek teljesítményének optimalizálása.  Javítottak továbbá a bootolás folyamatán, emellett kompatibilissá vált a DivX filmekkel a Windows Media Player 12.
  • Az új operációs rendszer jelentős teljesítményjavulást mutatott a Windows XP-hez és a Vistához képest – gyorsabb indulást és leállást, jobb feladatütemezést a többmagos processzorokon és így tovább.
  • A felhasználói élmény is rengeteget fejlődött, olyan új képességek jelentek meg, mint például a felugró listák, az Aero Peek és Aero Snap technikák, valamint rengeteg apró dolog, amely egyszerűbbé tette az alkalmazások és az ablakok közötti gyors navigációt.
  • Steve Ballmer a 2012. júliusában Torontóban tartott partneri konferenciáján bejelentette, a Windows 7 megjelenése óta 2012. júliusáig mintegy 630 millió licencet adtak el a Windows legutóbbi változatából.
  • Sikerét jól mutatja, hogy a megjelenését követő harmadik évben a magyarországi PC-k közel felén (kb. 44%-án) a felhasználók már Windows 7 rendszert használtak.

 

(folytatjuk)
0 Tovább

Nyolc vagy nem nyolc!?

"A Windows 8 operációs rendszer nyilvános megjelenése alkalmából Chet Wisniewski, a brit Sophos antivírus cég rangidős tanácsadója rövid értékelést tett közzé az új generációs Microsoft platform infobiztonsági fejlesztéseiről, azok erényeiről és hátrányairól."

Kattints a képre a Vírus Híradó teljes cikkéért!

0 Tovább

microsoft

blogavatar

A Windows 8 megérkezett! Ismerkedj meg vele!

Utolsó kommentek